آموزشگاه موسیقی گام

 

آموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو در کرج  از آموزش های پرطرفداری است که پیوسته هنرجویان علاقمند به آموزش پیانو از آن استقبال می‌کنند.
آموزشگاه موسیقی گام این آموزش را به طور منظم و طی برنامه‌ ریزی‌های دوره‌ای در کرج برگزار می‌کند.
خبر خوب اینکه هنرجویان در پایان هر دوره، در سالن کنسرت آموزشگاه گام با ظرفیت ۱۰۰ نفر برنامه ای طبق آنچه در طول دوره آموزشی فراگرفته‌اند را به صورت زنده اجرا می‌کنند.

آموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو در کرج

آموزشگاه موسیقی گام، آموزش پیانو در کرج را توسط اساتید مجرب و برجسته استان البرز که دارای سوابق درخشان در تدریس هستند ارائه می‌دهد.
تدریس پیانو در کرج به شیوه‌های متفاوتی انجام می‌گیرد. ما در آکادمی گام موزیک برای آموزش پیانو در کرج از متد بین المللی ABRSM پیروی می‌کند.
معمولا هرکسی که بخواهد آهنگسازی کند باید پیانو را در حد عموم یاد بگیرد. علت انتخاب این ساز برای آهنگسازی، فضای گسترده‌ای است که پیانو به آهنگسازی می دهد.

با ما همراه باشید چون قصد داریم در ادامه به معرفی ساز پیانو، که به آن ساز پایه یا ساز مادر هم گفته می‌شود، بپردازیم.

آشنایی با ساز پیانو

پیانو را ساز پایه یا بعضا ساز مادر نیز می‌نامند. این نامگذاری دلایل مختلفی دارد از جمله این دلایل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. داشتن طیف گسترده‌ای از اصوات (دامنه صوتی هفت اکتاو که دیگر سازها فاقد چنین دامنه گسترده‌ای هستند.)
توانایی اجرای هارمونی قطعات و حتی اجرای همزمان هارمونی و خط ملودی
توانایی دینامیکی مناسب برای تک نوازی و هم نوازی و اجرا به همراه ارکستر
کارایی بالای آن در امر آهنگسازی توانایی‌های گسترده این ساز باعث می‌شود که بسیاری از آهنگسازان کلاسیک ترجیح می‌دهند ابتدا قطعه خود را روی پیانو ساخته و اجرا کنند، سپس برای ارکستر تنظیم کنند.

برای دیدن کلاس‌ها و آگاهی از نحوه تدریس پیانو در آموزشگاه موسیقی گام می‌توانید با مراجعه حضوری از ساعت ده صبح تا هشت و نیم شب مراجعه فرمایید.

آموزش ساز پیانو در کرج - تدریس پیانو در کرج

قبل از هر توضیحی باید به طور واضح بر اهمیت فراگیری اصولی ساز پیانو تاکید کنیم. 
باید به یاد داشته باشید که تدریس و آموزش پیانو در کرج طبق جدیدترین متدهای آموزشی و بین المللی به طور کاملا آکادمیک تنها در آموزشگاه موسیقی گام صورت می‌گیرد.

آموزش پیانو در کرج

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد آموزش و ثبت نام در دوره های آموزشی گام موزیک با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

یک نکته‌ی مهم دیگر این است که دانستن سلفژ حتی در حد مبتدی آن، قبل از شروع کلاس پیانو و البته قبل از شروع دیگر سازها مفید می‌باشد.
پیانو سازی است که فرصت مناسبی را برای شکوفایی استعداد موسیقیایی پیش پای هنرجو قرار می‌دهد. پس با عشق و علاقه آن را انتخاب نموده و تمرینات خود را انجام دهید.

تاریخچه ساز پیانو

پیانو را بارتولومئو کریستافوری در حدود سال ۱۷۰۰ میلادی در شهر پادووای ایتالیا اختراع کرد. اما اختراع جدید کریستافوری تا حدود یک دهه تقریباً ناشناخته ماند. تا اینکه در سال ۱۷۱۱ یک نویسنده ایتالیایی مقاله‌ای درباره‌ی آن نوشت که بعدها به آلمانی ترجمه و به صورت گسترده منتشر شد.
این مقاله شامل دیاگرام مکانیزم پیانو نیز بود. و اکثر سازندگان بعدی پیانو کار خود بر اساس این مقاله شروع کردند.قبل از اختراع پیانو از سازی قدیمی‌تر به نام هارپسیکورد (Harpsichord) استفاده می‌شد.

تفاوت پیانو و سایر سازها

تفاوت عمده و مهمی که پیانو با سازهای مشابه قبل از خودش داشت آن بود که در سازهای مشابه قبلی، شدت صدای حاصل از فشرده شدن یک کلاویه، مستقل از شدت ضربه‌ی واردشده بر کلید، مقداری ثابت بود. اما در پیانو نوازنده قادر بود صدایی نرم تریا قوی تربا پیانو تولید کند. همین ویژگی باعث شد که به سرعت پیانو مورد توجه آهنگسازان قرن هجدهم میلادی قرار بگیرد.

پیانوهای اولیه ظاهر و صدایی شبیه به هارپسیکورد داشتند. در واقع مخترع پیانو یک هارپسیکورد ساز بود که در تلاش برای ارتقاء مکانیزم هارپسیکورد بود تا این ساز قادر به تولید صدا با شدت های گوناگون باشد. اما در نهایت با مورد توجه قرار گرفتن هارپسیکورد جدید این ارتقاء منجر به ایجاد ساز جدیدی شد که پیانو فورته نام گرفت و به مرور زمان به شکل امروزی پیانو در آمد. آنچه که ما امروزه به عنوان پیانوی مدرن می شناسیم از اواسط قرن نوزدهم ظاهر شده‌ است.

در مورد تفاوت پیانو دیجیتال و آکوستیک بهتر است بدانید که پیانوهای آکوستیک صدایشان به مرور زمان با نواختن مطلوب‌تر می‌شود و اصطلاحا رگلاژ می‌شوند.
ولی پیانوهای دیجیتال چون مکانیزم الکتریکی دارند، صدای آنها تغییری نمی‌کند و البته نیازی به کوک کردن نیز ندارند.

انواع پیانو

پیانوی گراند (Grand Piano) دارای درِ بزرگی‌ست که برای هرچه بهتر شدنِ صدای پیانو، معمولاً در هنگام نواختن ساز، این در را در وضعیت نیمه‌باز توسط پایهٔ کوچکی ثابت می‌کنند.
انواع اصلیِ دیگرِ پیانو با نام‌های پیانوی دیواری (upright)، پیانوی چهارگوش (square grand)، و پیانوی اسپینِت (spinet piano) هستند، که دو مورد آخر امروزه منسوخ شده‌اند.
در یک تقسیم بندی کلی می‌توان پیانو را به دو دسته پیانو آکوستیک و پیانو دیجیتال دسته‌بندی کرد.
قیمت این ساز از حدود دو میلیون تومان که نوع دیجیتال استیج (نوع غیر مبله آن) است و نیاز به کوک ندارد و با برق کار می‌کند شروع می شود تا یک پیانوی آکوستیک خوب که حدودا دوازده میلیون تومان به بالا قیمت دارد.

نکات ضروری در نگهداری ساز پیانو

هنگام کوک کردن پیانوی آکوستیک برای داشتن صدای بهتر می‌بایست کوک و voicing آن توسط یک متخصص انجام شود که معمولا در طول سال یک یا دو بار انجام می‌شود.
توجه داشته باشید پیانوی خود را در خانه در مکانی قرار ندهید که مدام نوسان دما داشته باشد یا در معرض باد شدید قرار داشته باشد. (مثلا در مسیر مستقیم باد وسایل سرمایشی و گرمایشی) زیرا تغییر دمای زیاد مشکلاتی بخصوص برای کوک این ساز ایجاد می‌کند.
آن را از نزدیک آشپزخانه اوپن دور کنید تا بخار غذا جذب چوب و سیمهای پیانو نشود و رطوبت نگیرد، زیرا باعث کند شدن و چسبیدن کلیدهای پیانو می‌شود.
پیانو را کنار در خروجی، کنار شوفاژ و پنجره، کنار کولر، نزدیک آشپزخانه قرار ندهید.

بهترین کلاس پیانو در کرج

تدریس پیانو در کرج توسط بهترین اساتید پیانو در کرج برگزار می‌شود.برای آشنایی با اساتید آموزش پیانو آموزشگاه موسیقی گام قسمت اساتید را مشاهده نمایید.برای بهره گیری از آموزش تخصصی ساز پیانو در کرج با آموزشگاه موسیقی گام تماس بگیرید.آموزشگاه موسیقی گام با اساتید برجسته آموزش انواع سازها از جمله آموزش گیتار در کرج ، آموزش پیانو در کرج، آموزش موسیقی در کرج را ارائه می‌دهد.

مشاهده ویدئو آموزش پیانو

بدون نظر

ارسال دیدگاه