آموزشگاه موسیقی گام

 

آموزش سنتور در کرج

آموزش سنتور در کرج

آموزش سنتور در کرج

کلاس‌های آموزش سنتور در کرج در آموزشگاه موسیقی گام و توسط اساتیدی که در این رشته تجاربه آموزشی و تحصیلات آکادمیک دارند برگزار می‌شوند.

سنتور یکی از سازهای خوش صدا و قدیمی ایرانی است و جزو سازهای زهی زخمه ای محسوب می‌شود. ساز سنتور به دلیل صدای شفاف و تحرک ریتمیک بالا از قابلیت تکنیکی بسیار خوبی برخوردار است. بنابراین این ساز هم برای تک نوازی و هم گروه‌نوازی بسیار مناسب است.

آموزش سنتور در کرج

آموزش سنتور در کرج

سنتور سازی ذوزنقه‌ای شکل متساوی‌ الساقین است. همچنین یک ساز زهی زخمه‌ای (مضرابی) محسوب می‌شود. به طور کلی سازهایی که طول سیم در ساختار آنها ثابت است. و در حین نواختن نت‌ها بر روی هر یک ازسیم ها، هیچ تغییری در اندازه و طول سیم‌ها ایجاد نمی‌شود ساز زهی زخمه ای اطلاق می‌شود.
محدوده صدایی سنتور حدود 4 اکتاو است و یکی از گسترده ترین سازهای ایرانی محسوب می‌شود. در این ساز صدای سیم ها توسط ضربه های “مضراب” به صدا در می آیند.

برای مثال ساز قانون نیز از این دسته سازها است. زیرا در اصل، کار هر سیم این است که مثلا در یک کوک ثابت، فقط یک نت را به اجرا در آورد.

هنگام اجرای نتها در سازهای زهی زخمه‌ای مقید مانند تار و سه تار یا کمانچه هر بار که با دست چپ یکی از سیم‌ها را روی نقطه‌ای از دسته ساز می‌فشاریم، طول سیم مرتعش را تغییر داده و به تبع آن نت یا صدای سیم را عوض کرده‌ایم. پس هر سیم قادر به اجرای چندین نت هست.
جعبه صوتی سنتور که شکل کلی ساز را مشخص می‌کند تشکیل شده است از دو صفحه‌ی ذوزنقه‌ای شکل و کلافی از چوب که به شکل عمودی مابین این دو صفحه قرار می‌گیرد.

مطالعه بیشتر: آموزش پیانو نوازی در کرج

تدریس سنتور در کرج

سنتور جزو سازهایی هست که معمولا هنرجو در زمان کمتری شروع به اجرای قطعات می کند که یعنی هم برای سن‌های پایین و هم سن‌های بالا بسیار مناسب است.

آموزش سنتور در کرج


کوک کردن این ساز به دلیل تعداد زیاد سیم‌ها از موارد چالش برانگیزی است. معمولا برای هنرجویان به تنهایی و در ابتدای فراگیری دوره آموزشی، کمی سخت است. این ساز در دستگاه‌های مختلف نیازمند کوک‌های متفاوتی است. که هنرجویان در طی دوره متوسطه کوک کردن سنتور را نیز یاد می‌گیرند.

آکادمی گام موزیک بعنوان برترین آموزشگاه موسیقی در شهر کرج در زمینه تدریس سنتور در کرج هنرآموزان زیادی را تا به امروز همراهی کرده است. تجربه سالها آموزش موفق ساز سنتور ما را با افراد زیادی که سطح یادگیری‌شان متفاوت بوده آشنا کرده است. اکثر افرادی که در آموزش ساز سنتور موفق بوده‌اند در کنار شرکت در کلاس‌های سنتور در کرج آکادمی ما توانسته‌اند هوش و علاقه خود را در زمینه آموزش سنتور با گوش سپردن و دنبال کردن آثار فاخر اساتید برجسته موسیقی ایرانی و بعضا خوانندگان موفق این عرصه افزایش دهند. این پیگیری‌های کوچک در حین یادگیری تاثیر بسزایی در آشنایی هرچه بیشتر این افراد با سنتور کرده است.

مطالعه بیشتر: تدریس‌تکنیکی آواز پاپ در کرج

از مزایای  شرکت در آموزش سنتور در کرج و حضور در محیط آکادمیک، نسبت به آموزش‌های آنلاین موسیقی این است که علاوه و تذکر و یادآوری‌های مداوم نکات ضروری توسط استاد و رفع ایرادات هنرآموز در حین نواختن، یا حتی خطا در نحوه گرفتن مضراب ها و نشستن پشت سنتور ،کوک کردن ساز و غیره را هم به شما متذکر می‌شود.
آشنایی درست با اجرای سازنده ساز سنتور، متد‌ها و ردیف‌های موسیقی ایرانی بسیار مهم است. آشنایی و اطلاع از این مبانی مهم است. زیرا اگر این موارد در ابتدای آموزش و تدریس سنتور در کرج از جانب استاد بدرستی به دانشجو آموزش داده نشود، این یادگیری ناقص و پرخطا در ذهن هنرجو نهادینه شده و دیگر عادت به درست نواختن و اجرای سنتور سخت می‌شود.

آموزش سنتور در کرج

بهترین آموزشگاه سنتور در کرج

امروزه بنابر شدت و علاقه افراد برای یادگیری و حضور در کلاس آموزش سنتور مراکز زیادی خود را بعنوان آموزشگاه سنتور معرفی می‌کنند. اما آنچه باعث تمایز بین آنهاست توجه به برخی نکات تکنیکال و لازم الاجرا در یک آموزشگاه موسیقی است. آکادمی سنتور گام موزیک بعنوان بهترین آموزشگاه سنتور در کرج برای اثبات این ادعا سالها تجربه و تخصص اموزش موسیقی را به همراه عشقی وافر در آموزش سنتور  و با بکارگیری برترین و جدیدیترین اصول آموزشی روز ادامه داده است. 

آموزش تخصصی ساز سنتور در کرج

یکی از مهمترین مراحل تدریس ساز سنتور ، آشنا شدن با ساختار آن  است. در آغاز به هنرجویان در مورد خود ساز و تاریخچه آن آموزش‌هایی داده می‌شود. علاوه بر این شیوه نشستن صحیح تاثیر بسیاری برکیفیت نوازندگی می‌گذارد.
تسلط به حرکت دستان و مچ از عوامل بسیار موثر در نوازندگی سنتور می‌باشد که این مهارت با تکرار و تمرین بدست می‌آید. بنابراین یکی از موارد قابل بررسی در مشاوره های سنتور ، داشتن پتانسیل چرخشِ مُچ در هنرجو است.

خوشبختانه تدریس سنتور در کرج در آموزشگاه گام به صورت تخصصی و تکنیکی با رعایت اصول اصلی حالات نشستن و نگهداری صحیح مضراب‌ها برای نواختن برگزار می‌شود.

داشتن نظم آموزشی در هنگام جلورفتن مفاهیم و متدهای آموزشی از جمله مزایای حضور در کلاس سنتور در کرج است. اجرای یک برنامه آموزشی مدون و از قبل تعیین شده در آکادمی تخصصی آموزش سنتور در کرج برای هنرجویان الزمی است.

آموزش سنتور در کرج

طبیعتا در سازهای زهی مضرابی مطلق به علت عدم وجود دسته، شکل کلی ساز همان شکل جعبه صوتی ساز است.
پیش‌تر ذکر کردیم که ساز سنتور به شکل ذوزنقه است. اگر دقت کنید دو ضلع آن از مابقی اضلاع بزرگتر است که از نظر اندازه، در حدود 36 سانتی متر و 90 سنتی متر ساخته شده اند.  از نظر فنی همیشه ضلع 90 سانتی متری (بزرگترین ضلع ساز) همیشه مقابل فرد نوازنده قرار می‌گیرد. نوع معمول ساز سنتور نه خرک سل کوک است و اجزای اصلی آن عبارت اند از جعبه صوتی، خرک، گوشی و سیم گیر.

آنچه در ساخت و هنگام خرید سنتور باید مورد توجه قرار بگیرد نوع چوبی است که ساز را با آن می‌سازند. بهترین نوع چوب درخت گردو، آزاد و فوفل است که بسته به استفاده از هر کدام در قیمت ساز تاثیر دارد.

مطالعه بیشتر: آموزش ساز ویولن در کرج 

قیمت آموزش سنتور در کرج

یکی از مسائلی که گاها از طرف هنرجویان عزیز باعث ایجاد تردید برای شرکت در کلاس سنتور در کرج شده است توجه به هزینه آموزش سنتور در کرج است. در مورد این موضوع باید خیال شما را برای گرفتن تصمیم گیری نهایی راحت کنیم. بطور کلی در یادگیری یک مهارت موسیقی، صرفا نباید به جنبه هزینه آموزش سنتور دقت کرد. زیرا شما ممکن است با پرداخت هزینه‌های آموزشی گزاف یادگیری خود را شروع کنید اما با صرف زمان متوجه شوید که سطح کیفیت اموزشی شما بسیار پایین است!! بنابراین در بدترین حالت ممکن شما از انگیزه بالای خود در شروع کار دست کشیده و کم‌کم وقتی برای هدف خود نگذارید.
آنچه برای ما در آکادمی تخصصی تدریس سنتور کرج مهم است این است که کیفیت تدریس ساز سنتور را به بهای هزینه‌های گزاف و بالاتر از حد معمول فدا نکنیم. برای گام موزیک خیلی مهم است که تمامی هنرجویان  این آموزشگاه با توجه به سبک تدریس و کیفیت آموزشی بالای آن، روزی در کسوت برترین‌های موسیقی ایران فعالیت حرفه‌ای و درخشانی داشته باشند. اما در خصوص پرداخت هزینه ها و شهریه کلاس سنتور در کرج با خیال راحت با کارشناسان ما در گام موزیک در تماس باشید تا بهترین راهنمایی را به شما ارائه دهند. منتظر دیدار شما عزیزان در جمع هنرآموزان مستعد و با انگیزه کلاس سنتور در کرج هستیم.

بهترین کلاس سنتور در کرج

آموزش سنتور در کرج

 یک توصیه کاربردی به هنرجویانی که برای شرکت در کلاس سنتور در کرج در آکادمی گام موزیک ثبت نام می‌کنند داریم. اینکه قبل از هر اقدامی بررسی نمایید که به اموزش سازهایی با صدای بلند علاقمندید یا سازهایی با صدای کمتر؟ زیرا ساز سنتور دارای صدای بلندی است و اگر شما جزء افرادی هستید که با صدای بلند رابطه خوبی ندارید پس این احتمال وجود دارد که با آموزش این ساز ‌نتوانید ارتباط زیادی برقرارکنید.
در نتیجه هنرجوی پر تلاش برای فراگیری آموزش‌ها و تمرین نکات تدریس شده دائما در تلاش است و دیگر عدم انگیزه و تنبلی و سهل انگاری در دوره اموزشی نمی‌کند. این امر منجر به مسئولیت پذیری هنرجویان نیز می‌شود که در نهایت با ایجاد انگیزه و حس رقابت مثبت با سایر هم دوره‌ای‌ها آموزشی کامل و عالی را می‌گذرانند.

تدریس خصوصی سنتور در کرج

آموزش سنتور در کرج

امروزه به دلیل مشغله و عدم هماهنگی برخی ساعات با امور مهم و ضروری زندگی، برخی هنرآموزان مایلند که آموزش تخصصی ساز سنتور را به صورت خصوصی با استاد خود بردارند. در اینصورت عزیزانی که علاقه دارند تا آموزش سنتور در کرج را به صورت خصوصی دنبال کنند براحتی و بدون نگرانی زمانبندی‌های مفید و منعطف اموزشی را هم داشته باشند.
آنچه در خصوص تشکیل کلاس‌ خصوصی سنتور در کرج مهم است بدانید این است که، هیچ تفاوتی در بیان اصول، متد و مفاهیم آموزشی، همچنین ارائه سر فصل‌های اموزشی با سایر کلاس‌های حضوری تدریس سنتور در کرج وجود ندارد.
تنها نکته دارای اختلاف امکان ایجاد زمانبندی تشکیل کلاس‌های خصوصوی تدریس سنتور در آکادمی گام موزیک است. ما در بهترین آموزشگاه موسیقی کرج مبتکر ارائه درسنامه آموزش تدریس سنتور در کرج است. هدف ما در این مجموعه امکان ایجاد شرایط آسان یادگیری اصولی و حرفه ای سنتور در شهر کرج است. بنابراین تمام نیازها و پیش‌نیازهای شما از قبل بررسی شده و یک پاسخ و راه حل آسان و انعطاف پذیر برای یک هنرآموز مستعد یادگیری فراهم شده است.

بهترين استاد سنتور در کرج

در بروزترین متدهای اموزشی موسیقی همواره بر دو اصل مهم و پیوسته تاکید بالایی شده است. اولین مورد پیروی از آموزش‌های استاد خوب و دیگری که استفاده از یک ساز خوب موسیقی است.
آموزش سنتور در کرج نزد اکادمی موسیقی گام نیز بر این اصل آموزشی تدوین شده است. همکاری با استاتید مجرب و دانش آموخته موسیقی در سطح آکادمیک از اولین فاکتور‌های ما در انتخاب اساتید است. زیرا ایشان با تسلط و تبحر بیشتری به آموزش جامع، کاربردی مباحث و تکنیک‌های اموزشی می‌پردازد. نکته مهم دیگری که ما از ویژگی‌های برتر یک استاد موسیقی خصوصا در تدریس سنتور انتظار داریم داشتن بیانی واضح و گویا در ارائه و نحوه آموزش سنتور در کرج است.

آموزش سنتور در کرج

برای ما این ویژگی بسیار قابل تامل است زیرا با برقراری ارتباط و درک مطالب آموزشی هنرجو رابطه مستقیم دارد. هرچه بیان اساتید شیوا و گویا باشد سرعت یادگیری و پیشرفت هنر آموز نیز بالاتر است. این ویژگی در ایجاد انگیزه برای تدام آموزش و شرکت در کلاس سنتور در کرج نیز موثر است. یک استاد خوب حتی با اجرای نحوه صحیح نشستن پشت ساز و نگهداری مضراب‌ها جهت نواختن سنتور می‌تواند حس زیبای انگیزه را در هنرجو زنده کند.

بهترین استاد سنتور خانم در کرج

آموزش سنتور در کرج

گام موزیگ با داشتن تجربه سالها آموزش آکادمیک سنتور در کرج، به گروه های سنی مختلف با متخر به همکاری و همیاری بهترین اساتید خانم در جهت تدریس سنتور در شهر کرج است. هدف ما داشتن بهترین بازدهی لازم را برای پاسخ به نیاز به برقراری ارتباطات موثرو تعاملات اخلاقی و اجتماعی برای هنرجویان خردسال و همچنین بانوان خلاق در سلیقه های مختلف است.
آموزش و نواختن موسیقی هرگز مختص به گروه و جنسیت خاصی نیست. به عقیده ما هرکسی در هر دوره سنتی تنها با داشتن علاقه،استعداد، تمرین و استمرار در آموزش به درجات بالایی خواهد رسید.
برترین استاد خانم سنتور در کرج  از منظر گام موزیک، شخصی است که دارای سابقه اموزشی درخشان و اجرایی موفق در دوره کاری خود است. اعتماد شما به ما در زمینه شرکت در کلاس های خصوصی و غیر خصوصی آموزش سنتور در کرج باعث شد که ما تمامی امکانات و تمهیدات لازم را جهت ارائه هرچه بهتر و بیشتر سطوح آموزشی خود را فراهم کنیم.

توجه داشته باشید که این ما در اینجا تلاش کردیم تا مهمترین و تاثیر گذارترین ویژگی‌هایی که در فرایند آموزش و تدریس سنتور در کرج لازم و مهم است را برایتان شرح دهیم. توجه و عمل به این ویژگی‌هاست که یک آموزشگاه خوب تدریس سنتور در کرج  را از بین سایرین متمایز می‌کند. بنابراین ممکن است شما دارای نیازها و ترجیحات خاصی برای انتخاب و شرکت در کلاس و آموزشگاه سنتور داشته باشید. پس مهم است که قبل از انتخاب آموزشگاه، بازدیدهای شخصی از آموزشگاه‌ها بعمل آورده ، و با  انجام مشاورهای صولی و باکیفیت و استاندارد زیر نظر استادان سنتور کرج اقدامی درست داشته باشید. همچنین در این بین، مطالعه نظرات و تجربیات دیگران را  هم در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین آموزشگاه سنتور در کرج را برای خود انتخاب کنید.

آموزش و تدریس سنتور در کرج توسط اساتید مجرب در آموزشگاه موسیقی گام برگزار می‌گردد. برای اطلاعات بیشتر درباره آموزش سنتور و نحوه شرکت در کلاس سنتور در کرج می‌توانید همه روزه از ساعت ۱۰ الی ۲۰ با کارشناسان ما در آموزشگاه موسیقی گام تماس بگیرید.
جهت آشنایی با سایر خدمات آموزشی گام موزیک به لینک های زیر مراجعه نمایید.  

مطالعه بیشتر: آموزش تخصصی گیتار در کرج

آموزشگاه موسیقی در کرج - آموزش خصوصی سنتور در کرج - قیمت کلاس سنتور در کرج

آموزش ساز سنتور - کلاس خصوصی سنتور در کرج - تدریس خوصوصی سنتور در کرج

19 Comments
 • عبدالحمید خانی
  Posted at 14:34h, 28 أبريل رد

  یکی از مهمترین مراحل آموزش سنتور آشنایی با ساختار این ساز هست که خوشبختانه در آموزشگاه شما قبل از تدریس هنر آموزان را با تاریخچه این ساز آشنا میکنند ممنونم از مطالب خوبتون

  • GammMusic
   Posted at 10:10h, 04 أغسطس رد

   درود بر شما جناب خانی از لطف شما متشکریم. تلاش همیشگی ما در آکادمی گام، آموزش درست و تکنیکی موسیقی به هنرآموزان عزیز هست.

 • غزل حمیدی
  Posted at 14:49h, 28 أبريل رد

  سلام آبا آموزش ساز سنتور رو برای کودکان زیر ۱۰ سال برای شروع آموزش پیشنهاد میدین ؟

  • GammMusic
   Posted at 10:46h, 04 أغسطس رد

   درود بر شما خانم حمیدی عزیز
   از اهداف مهم گام موزیک استعدادیابی موسیقی و پرورش آن در کودکان هست. پیشنهاد می‌کنیم در رابطه با آموزش ساز سنتور برای کودکان با شماره های ۰۲۶۳۴۲۱۲۲۰۳ و ۰۲۶۳۴۲۱۰۲۹۶تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • جلال نظامی
  Posted at 20:49h, 29 أبريل رد

  سلام وقت بخیر
  آموزش سنتور برای هنرآموزان مبتدی چقدر زمان میبره ؟

  • GammMusic
   Posted at 21:51h, 02 أغسطس رد

   درود بر شما آقای نظامی
   پیشنهاد می‌کنیم با آموزشگاه گام به شماره های ۰۲۶۳۴۲۱۲۲۰۳ و ۰۲۶۳۴۲۱۰۲۹۶تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • نوشا
  Posted at 16:42h, 05 سبتمبر رد

  درود بر شما. من یادگیری ساز سنتور رو در آموزشگاه شما شروع کردم. چقدر شرکت تو کلاس اموزش سنتور برام لذت بخش بود. ممنون از شما

 • شیدا لطفی
  Posted at 11:50h, 02 فبراير رد

  با سلام خیلی خوشحالم که تونستم برای آموزش سنتور در آموزشگاه شما ثبت نام کنم، شما از معتبرترین آموزشگاه های موسیقی تو کرج هستین.

  • GammMusic
   Posted at 10:52h, 09 فبراير رد

   درود بر شما شیدای عزیز .از همراهی شما با آکادمی گام موزیک سپاسگذاریم. موفق باشید.

 • sara moradi
  Posted at 16:40h, 22 مايو رد

  سلام من به تازگی کلاس آموزش سنتور رو در اکادمی شما شروع کردم. میخواستم از استاد عزیزم تشکر کنم برای آموزش خوبشون

  • GammMusic
   Posted at 11:45h, 23 مايو رد

   درود بر شما سارای عزیز. همراهی شما با آکادمیگام موزیک و آموزش تخصصی سنتور باعث افتخار است. موفق باشید

 • نسرین وحدتی
  Posted at 18:51h, 26 أكتوبر رد

  سنتور یه دنیای زیبا و بی انتهاست. خیلی خوشحالمدر کنار بهترین استاد سنتور کرج اموزش میبینم.ممنون از مدیریت آکادنی گام‌ موزیک

  • GammMusic
   Posted at 19:34h, 28 أكتوبر رد

   درود بر شما خانم وحدتی. از همراهی شما با آکادمی گام موزیک سپاسگذاریم موفق باشید.

 • مصطفی کاظمی
  Posted at 16:04h, 31 أكتوبر رد

  من و پسرم آموزش سنتور رو به صورت خصوصی در آموزشگاهتون شروع کردیم. می‌تونم بگم بهترین استاد سنتور کرج به ما تدریس میکنن و خیلی از شرکت و همراهی در این کلاس خوشحالیم

  • GammMusic
   Posted at 16:08h, 02 نوفمبر رد

   درود بر شما آقای کاظمی عزیز. از اینکه برای آموزش سنتور آکادمی گام موزیک رو انتخاب کردید مسروریم. موفق باشید

 • حسام مشیری
  Posted at 13:26h, 16 نوفمبر رد

  راهنمایی درست زمانی که هنرجو در حال نواختن سنتور هست، برای درست گرفتن مضراب ها و درست نشستن بنطرم خیلی مهمه. ممنونم از استاد عزیزم که مرتب بهم گوشزد میکنن تا ملکه ذهنم بشه

  • GammMusic
   Posted at 20:48h, 18 نوفمبر رد

   درود بر شما حسام عزیز. توجه به نکات مهم و اصولی که استاد سنتور در کلاس، برایتان متذکر می‌شود باعث پیشرفت در مسیر آموزشی تان می‌شود. موفق باشید.

 • رضا مراقبتی
  Posted at 15:19h, 23 نوفمبر رد

  شرکت در کلاس سنتور و اجرای هماهنگ با سایر هم دوره ای ها خیلی اشتیاق منو در آموزش سنتور و ادامه ش ت غیب کرده. ممنونم از خلاقیت هاتون در سبک آموزش

  • GammMusic
   Posted at 17:20h, 25 نوفمبر رد

   درود بر شما رضا عزیز، از اینکه آموزشگاه تخصصی سنتور گام موزیک را برای حرفه ای شدن انتخاب کردید متشکریم. موفق باشید

Post A Comment