آموزشگاه موسیقی گام

 

آموزش گیتار در کرج

آموزش گیتار در کرج

آموزش گیتار در کرج

 

آموزش گیتار در کرج در آموزشگاه موسیقی گام به صورت گروهی و خصوصی در سبک‌های مختلف برگزار می‌شود. گیتار سازی است که راجع به پیشینه آن و اینکه خاستگاه آن کدام کشور می‌باشد نظرات مختلفی وجود دارد.

اما در کشور ما جزو سازهای بسیار محبوب به شمار می‌آید، و آکادمی موسیقی گام مرکز آموزش گیتار در کرج پیشرو در آموزش این ساز محبوب می‌باشد. گیتار سازیست با توانایی‌های فراوان که توسط آن می‌توان هارمونی‌های پیچیده را با صدای دقیق تولید نمود، و در سبک‌های مختلف موسیقی از آن بهره برد.

آموزش گیتار در کرج

کوک کردن درست این ساز یکی از مهم‌ترین بخش‌ها است و برای یک کوک دقیق میتوانید از مدرس خود کمک بگیرید. برای خرید گیتار نیز حتما همراه با یک فرد متخصص مشاوره کنید تا بتوانید سازی با کیفیت و مناسب با سبک مورد علاقه خود انتخاب کنید. زیرا گیتار انواع مختلف دارد که هرکدام مختص سبکی خاص از جمله کلاسیک،فلامنکو، پاپ، راک، جز، پاپ راک و … می‌باشند. هنگام خرید گیتار معمولا علاوه بر تست و نواختن، به صاف بودن دسته گیتار، فاصله دسته تا سیم گیتار، وزن، جنس چوب… نیز توجه می‌شود.

برای هنرجویان خردسال نیز گیتار سایزهای کوچک موجود می‌باشد.

 

تدریس گیتار در کرج – کلاس گیتار در کرج

 

یکی از عوامل موثر در انتخاب سبک، مربوط به سوابق شنیداری شماست که بیشتر، قطعات چه سبکی را شنیده اید. ساز گیتار به دلیل صدای گرم و گوشنوازی که دارد توجه بسیاری از افراد علاقمند به موسیقی را به خود جلب کرده است. کلاس‌های آموزش و تدریس گیتار در آموزشگاه موسیقی گام و توسط اساتیدی که در این رشته تحصیلات آکادمیک و تجارب فراوان آموزشی دارند برگزار می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر  پیرامون نحوه ثبت نام و زمانبندی کلاس ها می‌توانید همه روزه از ساعت 10 الی 20 با آموزشگاه موسیقی گام تماس بگیرید.

 

آشنایی با انواع گیتار

آموزش گیتار در کرج

 

به طورکلی اگر به خوانندگی علاقه‌مند هستید، معمولا سبک پاپ که به دو صورت فینگر استایل و پیک استایل هست. و اگر به اجرای قطعاتی از رپراتوار کلاسیک علاقه‌مندید مانند باخ، تارگا، آلبنیز و …. طبیعتا سبک کلاسیک مورد نظر شماست. همینطور اگر به موسیقی اسپانیایی علاقه مند هستید سبک گیتار فلامنکو برای شما جذاب خواهد بود. در گیتار الکتریک قطعات اجرایی کاملا قابل تشخیص از دیگر سبک هاست و هنرجوی علاقه مند برای تشخیص آن دچار مشکل نمیشود، هرچند گیتار الکتریک در سبک های متفاوتی قابل استفاده اما سبک اصلی اجرا این ساز موسیقی راک می باشد. (سبک های دیگر، هوی متال، بلوز، جز، پاپ، راکو هیپ هاپ و ….)

جهت آشنایی با انواع گیتار و ساختار آنها با ما همراه باشید.

گیتار کلاسیک

گیتار کلاسیک از 3 سیم نایلونی و 3 سیم روکش فلزی مجموعا 6 سیم تشکیل شده است.

این گیتار در واقع نوعی از گیتار آکوستیک است. (تمامی سازهایی که بدون واسطه انرژی الکتریسیته کار می‌کنند و تقویت صدا توسط بدنه خود ساز انجام میشود جزو خانواده سازهای آکوستیک محسوب می‌شوند.) اما بدنه آن از گیتار آکوستیک کوچکتر است.

(به غیر از اینکه سازهایی که از انرژی الکتریسیته استفاده نمی‌کنند ساز آکوستیک نام دارند، در میان انواع گیتار نوعی با کاسه بزرگتر از معمول و سیم‌های تماما فلزی وجود دارد که گیتار آکوستیک نام دارد هر چند که بقیه انواع گیتار که با برق کار نمی‌کنند هم جزو دسته سازهای آکوستیک قرار می‌گیرند.)
گیتار کلاسیک نسبت به سازهای ارکسترکلاسیک قدرت صدای کمتری دارد.

برای کسانی که قصد دارند برای اولین بار گیتار یاد بگیرند نیز این گیتار می‌تواند انتخاب خوبی باشد. این گیتار به نوازنده امکان اجرای اثر با ملودی‌های پیچیده و با بافت هارمونیک و اجرای چندین نت همزمان را می‌دهد.
تفاوت این گیتار با گیتار فلامنکو در این است که صدای گیتار فلامنکو اصطلاحا تیز تر یا زنگ‌دار است ولی صدای این گیتار گردتر و عمیق‌تر است. این تفاوت به دلیل چوب به کار رفته و پل‌بندی داخل بدنه و فاصله صفحه رویی و پشتی در 2 نوع گیتار است.
نوعی از گیتارها هستند که قسمت بالایی بدنه دارای انحنا می‌باشد که cutaway نام دارند و برای اجرای ملودی‌ها در فرت‌های پایین طراحی شده.
این مدل گیتار بعضا دارای پیکاپ نیز می‌باشد. نوازندگی گیتار در کشورهای اروپایی به شیوه آکادمیک تا سطح دکترا نیز ارائه می‌شود.

گیتار آکوستیک

در ظاهر این گیتار شبیه گیتار کلاسیک است ولی سیم‌های این گیتار فلزی است این سبب می‌شود صدای آن زنگ دار و مناسب برای سبک موسیقی بلوز، راک، کانتری و فولک باشد.
کاسه تولید صدای آن بزرگ‌تر و دسته این گیتار از گیتار کلاسیک باریکتر می‌باشد. به لحاظ تعداد سیم وترتیب قرار گرفتن نتها تمام انواع گیتار با یکدیگر یکسان می‌باشند. اما از نظر انواع تکنیک‌های اجرایی تفاوت‌هایی دارند. طبیعتا دسته باریک گیتار آکوستیک و سیم‌های فلزی آن برای نحوه انگشت‌ گذاری و اجرای تکنیک‌های متفاوتی طراحی شده.

گیتار فلامنکو


نوع اسپانیایی این ساز با نام گیتار فلامنکو شناخته شده است. این نام برگرفته از سبک فلامنکو است که زمانی اسپانیایی‌ها این سبک را با سازهای دیگری می‌نواختند. به عبارت دیگر فلامنکو یک سبک موسیقی است که برای اجرای آن از گیتار نیز می‌توان استفاده کرد همچنان که آواز مخصوص خود را نیز داراست.

جنس چوبی که در ساخت این گیتار استفاده می‌شود و پل بندی داخل کاسه آن و اندازه انحناء پشت دسته آن و بعضا فاصله سیم‌ها با دسته با گیتار کلاسیک متفاوت است. نوازندگی گیتارفلامنکو به اجرای صحیح دستگاه‌های موسیقی فلامنکو و رعایت کمپاس‌های آن‌ها (عناصر ریتمیک خاص مختص به این سبک) وابسته می‌باشد.

 

گیتار الکتریک

گیتار الکتریک نوعی گیتار است که صدای آن توسط تقویت کننده الکتریکی کم و زیاد می‌شود و تغییر می‌کند(غیر از تغییر قدرت صدا توانایی تغییررنگ و جنس صدا را نیز دارا می‌باشد) و با گیتار کلاسیک و آکوستیک بسیار متفات می‌باشد. طرفداران سبک‌های موسیقی راک، متال،جز، هیپ هاپ، بلوز و پاپ از این گیتار استفاده می‌کنند که رل اصلی را در سبک‌های متال، راک و بلوز بازی می‌کند.

این گیتار به راحتی توان هم نوازی با درامز و بیس را دارد. بنابراین هنگام همنوازی به مشکل دینامیکی نیز برخورد نمی‌کند. ارتعاشاتی که به سیم‌های این گیتار وارد می‌شود توسط قطعه‌ای به نام پیکاپ به سیگنال‌های برقی مبدل می‌گردد ودر مسیر اتصال این گیتار و دستگاه تقویت‌کننده معمولا دستگاه افکت قرار می‌گیرد که به نوازنده امکان انتخاب جنسهای صوتی مختلف را می‌دهد.

 

گیتار بیس


این گیتار بسیار شبیه به گیتار الکتریک می‌باشد اما دارای دسته بلندتری است. طول این گیتار معمولا یک متر و ده سانت است. شکل معمول آن 4 سیم دارد (ندرتا پنج یا شش سیم) که از نظر دامنه صوتی صداهای بم تری از گیتار الکتریک دارد. بنابراین نت نویسی آن روی کلید فا است که مختص سازهایی با صدای بم می‌باشد

این گیتار به جهت تولید صدای پایینتر در سبک‌های پاپ و راک جایگزین کنترباس (بم ترین ساز زهی آرشه‌ای) شد. این گیتار یکی از سازهای پایه در این ارکسترها است و نقش اساسی را در القای الگوی ریتمیک دارد. در غالب مواقع نتهای وابسته به هارمونی قطعه را اجرا می‌کند. کوک آن از بم به زیر همانند 4 سیم بم گیتار کلاسیک است (می لا ر سل ) اما یک اکتاو بم تر

 

آموزش گیتار به بانوان و کودکان

آموزشگاه موسیقی گام برای آن دسته از کودکان و یا بانوانی که علاقه‌مند به آموزش گیتار در کرج  توسط مدرس خانم می‌باشند این امکان را فراهم کرده تا آموزش گیتار به بانوان و کودکان توسط مدرس خانم کلاس‌های خصوصی یا گروهی خود را بگذرانند.

 

بهترین کلاس گیتار در کرج

آموزشگاه موسیقی گام با آموزش انواع سازها از جمله آموزش گیتار در کرج ، آموزش پیانو در کرج ، آموزش موسیقی در کرج  همراه با جدید ترین متد های آموزشی و تکنیکال در خدمت شما عزیزان علاقمند به فراگیری موسیقی  می‌باشد.

 

آموزش گیتار در کرج

مشاهده ویدئو آموزش گیتار

 

 

6 نظر
 • لیلا ابهری
  نوشته شده در 14:17h, 09 می پاسخ

  سلام وقتتون بخیر من فرزند ۵ ساله دارم و تصمیم دارم برای آموزش گیتار در آموزشگاه شما ثبت نامش کنم یه راهنمایی میخواستم که کدوم یک از انواع گیتار رو باید برای ابتدای کار براش تهیه کنم ؟

  • GammMusic
   نوشته شده در 13:43h, 19 سپتامبر پاسخ

   درود بر شما خانم ابهری عزیز. از اینکه ما را برای آموزش اصولی و تکنیکی گیتار فرزندتان انتخاب کردید سپاسگذاریم. در این خصوص بهتر هست که با کارشناسان از طریق ۰۲۶۳۴۲۱۲۲۰۳ – ۰۲۶۳۴۲۱۰۲۹۶ تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

 • ناصر صفرزاده
  نوشته شده در 15:14h, 10 می پاسخ

  سلام وقت بخیر انواع گیتاردر این مطالب معرفی شده آیا همه ی این موارد در آنوزشگاه شما آموزش داده می شود برای کسی که مبتدی است کدام نوع از انواع گیتار رو پیشنهاد میکنید ؟

  • GammMusic
   نوشته شده در 11:14h, 25 آگوست پاسخ

   درود بر شما آقای صفرزاده گرامی. بله ما اموزش گیتار را به کاملترین شکل ممکن در آکادمی گام ارائه می‌دهیم. اما توجه به سبک نواختن و علاقمندی و استعداد افراد آموزش سبک مورد نظر انجام می‌پذیرد.

 • هانیه اشرفی
  نوشته شده در 12:11h, 12 می پاسخ

  سلام وقت بخیر آموزش گیتار معمولا چقدر زمان میبره امکانش هست فقط برای ترم تابستان بچه ها ثبت نام بشن ؟

  • GammMusic
   نوشته شده در 10:59h, 25 آگوست پاسخ

   درود بر شما خانم اشرفی عزیز. در این خصوص لطفا با کارشناسان ما از طریق شماره های ۰۲۶۳۴۲۱۲۲۰۳ – ۰۲۶۳۴۲۱۰۲۹۶ تماس بگیریدتا شما را به بهترین شکل راهنمایی کنند.

ارسال دیدگاه