آموزشگاه موسیقی گام

 

آموزش سه تار در کرج

آموزش سه تار در کرج

آموزش سه تار در کرج

 

آموزش سه تار در کرج

برگزاری آموزش سه تار در کرج – تدریس سه تار در کرج و کلاس سه تار در کرج در آموزشگاه تخصصی موسیقی گام

سه تار از سازهای موسیقی ایرانی و جزو دسته سازهای زهی زخمه‌ای (مضرابی) است. به سازهایی مانند سه تار، کمانچه و تار زهی زخمه‌ای مقید نیز می‌گویند. برای نواختن این دسته از سازها هر بار که با دست چپ یکی از سیمها را روی نقطه‌ای از دسته ساز میفشاریم طول سیم مرتعش را تغییر داده و به تبع آن نت یا صدای سیم را عوض می‌کنیم. پس هر سیم قادر به اجرای چندین نت هست.

آموزش سه تار در کرج

ساز تار به علت بزرگ بودن کاسه ،صدای بم تر و قوی تری نسبت به سه تار دارد و ساز سه تار به علت کوچکتر بودن ، صدای ریزتر و ملایم تری دارد.تار به علت قوی تر بودن صدا در ارکستر و به عنوان ساز گروهی نیز استفاده می شود ولی سه تار به علت حجم صدای کمتر ، به صورت تکنوازی یا دو نوازی نواخته می شود.

تدریس سه تار در کرج

آموزش سه تار در کرج


در حالی که در سازهای زهی زخمه‌ای مطلق هرسیم فقط یک نت را اجرا می‌کنند. (در یک کوک ثابت هر سیم برای ایجاد صدای تنها یک نت استفاده می‌شود مانند سنتور و قانون)

در ساخت ساز سه تار از چوب، فلز، زه و نخ نایلون استفاده می‌شود.

کاسه معمولا از جنس چوب توت ودسته عموماً از جنس چوب گردو است. صفحه رو معمولاً از جنس چوب توت و در بعضی موارد از چوب اسپروس و گوشی‌ها معمولا از جنس چوب گردو و در بعضی موارد از چوب رُز وود یا آبنوس هستند.

تعداد پرده‌های سه تار 25 تا 28 عدد می‌باشند. سه تار امروزی چهار سیم دارد. این ساز با ناخن انگشت اشاره دست راست نواخته می‌شود. سه تار سازی است که هم به‌ صورت تک نوازی و هم گروه نوازی مورد استفاده قرارمی‌گیرد.

هر چند سه تار را از خانواده تنبور می‌دانند اما عملا به تار نزدیکتر است چنانچه معمولا نوازندگان تار با سه تار نیز آشنا هستند.

سه تار به عنوان یکی از مناسب‌ترین انتخابها برای همراهی با آواز ایرانی نیز شناخته شده است.

آموزش سه تار در آموزشگاه موسیقی گام – تدریس سه تار در کرج – کلاس سه تار در کرج

بهترین کلاس سه تار در کرج

کلاس‌های آموزش سه تار در کرج توسط آموزشگاه موسیقی گام و با همکاری اساتیدی که در این رشته تحصیلات آکادمیک و تجارب فراوان آموزشی دارند برگزار می‌شوند.
برای اطلاعات بیشتر می‌توانید همه روزه از ساعت 10 الی 20 با آموزشگاه موسیقی گام تماس بگیرید.

مشاهده ویدئو آموزش سه تار

آموزش سه تار برای کودکان در کرج

آموزش سه تار برای کودکان از اهمیت بسزایی برخوردار است. زیرا یادگیری موسیقی می‌تواند به رشد ذهن و رشد شناختی کودکان کمک نماید. سه تار یکی از سازهای بسیار هیجانی و پرشور می‌باشد که مختص گروه سنی خاصی نمی‌باشد و تمامی سنین می‌توانند از این نوع ساز استفاده نمایند. نیاز هر کودکی است تا با استعدادهای طبیعی خود آشنا شود چه بسا این استعداد با موسیقی شکوفا شود.
شاید برای کودکان و خردسالان تدریس سه تار در وهله‌ی اول مقداری سخت و گنگ به نظر برسد اما برنامه‌ی آموزشی باید طوری باشد تا مخاطب را جذب کند، خوشبختانه در استودیو موسیقی گام از اساتید به نام و برجسته ای استفاده شده تا کودکان شما به موسیقی و ساز سه تار علاقه‌مند شوند.

6 نظر
 • مه لقا عزیزی
  نوشته شده در 17:01h, 24 آوریل پاسخ

  سلام من دخترم رو میخوام در آموزشگاه شما ثبت نام کنم برای آموزش سه تار آیا شرایط سنی داره ؟

  • GammMusic
   نوشته شده در 14:57h, 15 نوامبر پاسخ

   درود بر شما خانم عزیزی. برای راهنمایی بیشتر در مورد شرکت در کلاس سه تار گام موزیک، لطفا با شماره های ۰۲۶۳۴۲۱۲۲۰۳ – ۰۲۶۳۴۲۱۰۲۹۶ تماس بگیرید. موفق باشید

 • فریده حسینی
  نوشته شده در 13:45h, 28 آوریل پاسخ

  بنده جدیدا در کلاس سه تار آموزشگاه شما ثبت نام کردم و خیلی پیشرفت داشتم تا به امروز از استاد عزیزم کمال تشکر را دارم ?

  • GammMusic
   نوشته شده در 15:37h, 07 نوامبر پاسخ

   درود بر شما فریده عزیز. از همراهی شما با آکادمی گام سپاسگذاریم. موفق و پیروز باشید.

 • معصومه کریمی
  نوشته شده در 12:02h, 12 می پاسخ

  سلام من در یکی از اموزشگاههای تهران مشغول آنوزش ساز سه تار هستم و قراره به زودی به کرج نقل مکان کنیم امکانش هست ادامه آموزش رو در آموزشگاه شما ببینم ؟

  • GammMusic
   نوشته شده در 13:14h, 19 سپتامبر پاسخ

   درود بر شما ممعصومه عزیز. بله این امکان وجود دارد. در این خصوص بهتر هست با یکی از مدرسین ساز سه تار در اکادمی گام مشاوره ای انجام بدید تا سطح آموزشی و میزان تبحر شما سنجیده بشه .

ارسال دیدگاه