آموزش پیانو در کرج | آموزشگاه موسیقی در کرج | آموزشگاه موسیقی | آموزشگاه موسیقی گام

آموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو در کرجآموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو در کرج

آموزش پیانو در کرج به طور مرتب و طی برنامه‌ریزی دوره‌ای در آموزشگاه موسیقی گام برگزار می‌شود و هنرجوها در پایان هر دوره در سالن کنسرت آموزشگاه گام با ظرفیت ۱۰۰ نفر برنامه اجرا می‌کنند.

ساز پیانو، که به آن ساز پایه یا ساز مادر نیز گفته می‌شود، در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

پیانو را ساز پایه یا بعضا ساز مادر نیز می‌نامند. این نامگذاری علل مختلفی دارد از جمله این علل میتوان به موارد زیر اشاره کرد.
داشتن طیف گسترده‌ای از اصوات (دامنه صوتی هفت اکتاو که دیگر سازها فاقد چنین دامنه گسترده‌ای هستند) توانایی اجرای هارمونی قطعات و حتی اجرای همزمان هارمونی و خط ملودی، توانایی دینامیکی مناسب برای تک نوازی و هم نوازی و اجرا به همراه ارکستر، کارایی بالای آن در امر آهنگسازی توانایی‌های گسترده این ساز باعث می‌شود که بسیاری از آهنگسازان کلاسیک ترجیح می‌دهند ابتدا قطعه خود را روی پیانو ساخته و اجرا کنند، سپس برای ارکستر تنظیم کنند.
آموزشگاه موسیقی گام، آموزش پیانو در کرج را توسط اساتید برجسته ارائه می‌دهد.

در آموزشگاه موسیقی گام آموزش پیانو به شیوه‌های متفاوت انجام می‌گیرد که متد آن بین المللی ABRSM از آن جمله می‌باشد.

برای دیدن کلاس‌ها و آگاهی از نحوه تدریس پیانو در آموزشگاه موسیقی گام می‌توانید با مراجعه حضوری از ساعت ده صبح تا هشت و نیم شب مراجعه فرمایید.

آشنایی با ساز پیانو

انواع پیانو

در یک تقسیم بندی کلی می‌توان پیانو را به دو دسته پیانو آکوستیک و پیانو دیجیتال دسته‌بندی کرد.

قیمت این ساز از حدود دو میلیون تومان که نوع دیجیتال استیج (نوع غیر مبله آن) است و نیاز به کوک ندارد و با برق کار می‌کند شروع می شود تا یک پیانوی آکوستیک خوب که حدودا دوازده میلیون تومان به بالا قیمت دارد.

آموزش پیانو

دانستن سلفژ حتی در حد مبتدی آن، قبل از شروع کلاس پیانو و البته قبل از شروع دیگر سازها مفید می‌باشد.
پیانو سازی است که فرصت مناسبی را برای شکوفایی استعداد موسیقیایی پیش پای هنرجو قرار می‌دهد، پس با عشق و علاقه آن را انتخاب نموده و تمرینات خود را انجام دهید.

هنگام کوک کردن پیانوی آکوستیک برای داشتن صدای بهتر می‌بایست کوک و voicing آن توسط یک متخصص انجام شود که معمولا در طول سال یک یا دو بار انجام می‌شود.
توجه داشته باشید پیانوی خود را در خانه در مکانی قرار ندهید که مدام نوسان دما داشته باشد یا در معرض باد شدید قرار داشته باشد. (مثلا در مسیر مستقیم باد وسایل سرمایشی و گرمایشی) زیرا تغییر دمای زیاد مشکلاتی بخصوص برای کوک این ساز ایجاد می‌کند.

آن را از نزدیک آشپزخانه اوپن دور کنید تا بخار غذا جذب چوب و سیمهای پیانو نشود و رطوبت نگیرد، زیرا باعث کند شدن و چسبیدن کلیدهای پیانو می‌شود.

پیانو را کنار در خروجی، کنار شوفاژ و پنجره، کنار کولر، نزدیک آشپزخانه قرار ندهید.

در مورد تفاوت پیانو دیجیتال و آکوستیک بهتر است بدانید که پیانوهای آکوستیک صدایشان به مرور زمان با نواختن مطلوب‌تر می‌شود و اصطلاحا رگلاژ می‌شوند.

ولی پیانوهای دیجیتال چون مکانیزم الکتریکی دارند، صدای آنها تغییری نمی‌کند و البته نیازی به کوک کردن نیز ندارند.

آموزش پیانو در آموزشگاه موسیقی گام توسط اساتید پیانو مجرب و حرفه ای برگزار می شود. برای آشنایی با اساتید آموزشگاه موسیقی گام قسمت اساتید را مشاهده نمایید.

آموزشگاه موسیقی گام با اساتید برجسته آموزش انواع سازها از جمله آموزش گیتار در کرج ، آموزش پیانو در کرج ، آموزش موسیقی در کرج را ارائه می دهد.